logo

Skla s nízkou emisivitou Planibel G a Plus

Stále rostoucí ceny energii, ale i ohled na ekologii si žádají nové přístupy k volbě materialů, s ohledem na jejich tepelně izolační vlastnosti.
Tento požadavek se promítá i do problematiky zasklívání otvorových výplní. Skla s nízkou emisivitou, jsou skla s tenkou vrstvou barevně neutrálního pokovení, která odráží tepelné záření zpět do místnosti. Plnění plynem. Distanční rámeček z nevodivého materiálu Warm Edge. Využití moderních technologií umožňuje dosažení mezní hodnoty U = 1,0 dle Evropské normy DIN EN 673. Máte li již zasklená okna izolačními dvojskly, neznamená to, že děláte pro zateplení budovy maximum.

Zejména okna instalována před více než deseti lety, nebo novější (z důvodů minimalizace nákladů na výstavbu) jsou osazena izolačními dvojskly bez skel se sníženou emisivitou a inertního plynu. Tato skla sice izolují, ale jejich koeficient tepelné prostupnosti se nikdy nedostane pod mezní hodnotu U=3,0 W/m2K. přitom dnešní standard je 1,1=W/m2K a mezní hodnota 0,9=W/m2K.
Přitom chcete li čelit vzrůstajícím cenám energii a připojit se k současnému trendu omezování spotřeby, nemusíte investovat znovu do nových oken, ale stačí vyměnit pouze stará skla za nová, dokonalejší. Kromě samotné úspory přinášejí dnešní skla ještě další výhody.

- tepelnou pohodu, bez studené zóny za skly.
- vrstva pokovení odráží sluneční paprsky a brání tak přehřívání místnosti v teplém období.
- teplý rámeček mezi skly Swisspacer odstraňuje takzvaný tepelný most a brání rosení skel.
- meziskelni prostor je vyplněn inertním plynem (argon, krypton) a zvyšuje tak zvukové izolační vlastnosti skel.
- v místech, kde obtěžuje venkovní hluk, je možné doplnit skla PVB foli, která zamezuje vibracím a ještě více omezuje pronikání hluku z venkovního prostředí. Ta je navíc integrovaná ve skle a je oproti foliím lepeným dodatečně nepoškrabatelná.

Máte stará skla?
Neváhajte se na nás obrátit s poptávkou, poradíme a zdarma provedeme cenovou kalkulaci Vám vyhovující varianty.
obrazek skla obrazek skla obrazek skla obrazek skla obrazek skla